انتشار جلد دوم کتاب جناب آقای دکتر ذوالفقاری » انجمن علمی مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک ایران
منوي اصلي

 

 


 


انتشار جلد دوم کتاب جناب آقای دکتر ذوالفقاری 
 

آقای دکتر ذوالفقاری؛ بخصوص برای اکثر فارغ التحصیلان عمران و نقشه برداری نامی آشنا است. وی با فوق لیسانس نقشه برداری و فوق لیسانس الکترونیک از دانشگاه تهران و اخذ دیپلم Ingénieur géographe  از IGN پاریس و دیپلم DEA در ژئوفیزیک کاربردی از دانشگاه Paris VI در 1351 به اخذ درجه دکترای مهندسی فتوگرامتری از همین دانشگاه نائل گردید. وی در بیش از چهار دهه تدریس و کارهای پژوهشی ارزشمند در دانشگاه های معتبر کشور و دانشگاه لاوال کانادا، با خدمات خود در شناسانیدن و اعتلای رشته مهندسی نقشه برداری ، سهم بسزایی ایفا نمود 

 

 

انتشار جلد دوم کتاب جناب آقای دکتر ذوالفقاری

 

 

 

که موارد زیر از آن جمله اند: 
- تالیف کتاب نقشه برداری جلد 1 با انتشار بیش از 125000 نسخه- ایجاد گروه مهندسی نقشه برداری در دانشگاه تهران ( 1368) ؛ که امروز قطبی از این رشته است و این خدمت ، قدمی است اساسی در اعتلای رشته مهندسی نقشه برداری و جامعیتی بیشتر برای دانشگاه مادر-ایشان از سال 1372 مدیریت کمیته برنامه ریزی درسی رشته را در شورای عالی برنامه ریزی بعهده داشته و با همکاری تعدادی از اساتید ، برنامه دوره کارشناسی و برای اولین بار برنامه درسی دوره های کارشناسی ارشد و دکترای رشته را تهیه نموده و مورد بازنگری هایی قرارداده اند.
چون فارغ التحصیلان دوره کارشناسی نقشه برداری حق ادامه تحصیل در دیگر رشته ها را نداشتند ، انعکاس این مطلب جذب رتبه های بالای کنکور در رشته را غیر ممکن می نمود. دکتر ذوالفقاری با ایجاد الفت درسی با سایر رشته ها ، بخصوص مهندسی عمران ( که مهمترین سرویس گیرنده از خدمات رشته بود ) و با پیگیری های لازم ، رفع این محدودیت را از تصویب شورای عالی برنامه ریزی گذرانید - از سال 1379 تاکنون بعنوان عضو شورای عالی نقشه برداری به حل مشکلاتی از رشته کمک نموده اند - از سال 1379 تا کنون در فرهنگستان زبان و ادب فارسی ، برای شناساندن و کسب اعتبار بیشتر رشته کوشیده است. 
بر گرفته از متن پشت جلد کتاب نشه برداری II - اصول پایه - منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر و به قلم ایشان 
 


انتشارات
 

 

سامانه الکترونیکی نشریات

 


انجمن علمي مهندسي نقشه برداري و ژئوماتيک ايران
Copyright © 2008-2015 By ISSGE.IR , All rights reserved / Design & Support: Nasser Khoddami